Sıva ve Alçı Sıva

Sıva ve Alçı Sıva

Sıva ve Alçı Sıva

Sıva ve alçı sıva farklı iki yapıdaki bileşenlerin karışımından ve birlikte kullanımıdır. Alçı sıva olarak da adlandırılan bir terim içerisinde farklı alanların içerisinde çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Alçı ve sıvalar binalarda ve yeni yapılarda çok sık kullanılmaktadır. Alçılar gözenekli yapılardan oluşmaktadır. Mevsim şartlarına göre en dayanıklı ürünlerin başında gelmektedir. Kış mevsimlerinde soğukların bina içerisinde girmesinde etkilidir. İçerinin ısının korunarak enerji tasarrufunu sağlama konusunda önemli bir üründür. Her yapı içerisinde mutlaka kullanılması gereken alçılar sıvalar göre daha hızlı koruma özelliklerine sahiptir. Sıvalar yavaş kuruyabilmektedir. Alçılar ile benzer birkaç özellik içerisinde yer alan ürünlerdir.

Sıva ve Alçı Sıvanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Sıva yapımı konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Sıvalar binaların yapım aşamalarında kullanılan ve ince işçilik olarak adlandırılan yapı ürünleridir. Kuruması alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Sıcak havalarda sıvaların kuruma oranları hızlanmaktadır.  Bina dış ve iç yüzeylerinde kullanılan bu ürünler ile yüzeyler pürüzsüz bir görünüm kazanmaktadır. Alçı sıvalar çok çeşitli alanlarda kullanılmaya devam edilen yapı malzemelerinden biridir. Kaba inşaatlarda yüzeylerin düzeltilmesi ve boşluk alanlarının doldurulması işlemlerinde sık olarak kullanılmaktadır. Yüzeylerin dış yüzeylerinin daha iyi boya tutması için alçı sıvalar kullanılmaktadır. Yüzeylerin düzgün görünümde olmasında, boya altlığının oluşturulması amacı ile kullanılmaktadır.

Sıva hizmeti firmamız tarafından en iyi şartlar kullanılarak müşterilere verilmektedir. İletişim bilgilerini kullanarak hizmetlerimiz hakkında irtibata geçebilirsiniz. Sıvalar ve alçı sıvalar binaların iç ve dış alanları içerisinde kullanılmaktadır. Maliyet bakımından ekonomik ürünlerden biridir. Hızlı ve kolay kuruyan alçılar su ile karışım sağlandığı anda hızlı sertleşme özelliklerine sahiptir.  Alçı sıvalar yalıtım konusunda da yardımcı olan ürünler arasında yer almaktadır. Yangın gibi durumlarda çok az etkilenmektedir. Yüksek seslere ve darbelere karşı dayanıklılık göstermektedir. Sıvalar konusunda verilen hizmetlerde ürünlerin kalitesi büyük önem taşımaktadır. Kaliteli ürünler uzun ömürlüdür. Dayanma ve yıpranma süresi yıllar almaktadır.

Yüksek Kalitede Sıva ve Alçı Hizmeti

Alçı sıva yapımı zor bir işlem değildir ancak titizlikle yapılması gerekir. Ustalar tarafından yapıldığı zaman hızlı tutma özellikleri sergileyen inşaat ürünleridir. İnşaat malzemeleri arasından bina yapımında ve içerisinde kullanılan bir üründür. Alçı sıvaların avantajları kadar dezavantajları da vardır. Bina yüzeyinde kullanıldığı zaman suyu içerisine çekerek rutubet oluşumuna zemin hazırlayabilmektedir. Maliyet açısından çimento ürünlerine göre farklılık göstermektedir. Alçı sıvanın faydaları arasında ise enerji ve yakıt tasarrufu konusunda yardımcı olması vardır. Alçılar tek başına da kullanılan ürünlerdir. Sıvalara göre çok hızlı bir şekilde kuruyabilmektedir. Dayanma süresi açısından da uzun ömürlü bir üründür. Mevsimlere uyum sağlayan bu ürünler yaz ve kuş aylarında soğuk ve sıcak hava dengesini sağlamaktadır.

 

 

 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ