Saten Alçı

Saten Alçı

Saten Alçı

Saten alçı, bir alçı sıva türüdür. Yapılarda boyama işlemlerinden önce kullanılan ve yüzeylerde oluşan boşlukların giderilerek yüzeyin pürüzsüz bir hale gelmesinde kullanılmaktadır. Alçı sıvalar arasında en çok kullanılan ürünlerdir. Kullanımı kolay ve maliyet açısından uygun fiyat aralıklarını benimsemektedir. Binaların yapım aşamalarında kullanımı yaygındır. Farklı isimlerle de adlandırılmaktadır. Perdahlı alçı sıva ve Saten perdah alçısı olarak da bilinmektedir. Yapım aşamasında olan binalarda, tavanlarda, iç ve dış alanların tamamında kullanılmaktadır. Çok çeşitli kullanım alanlarına sahip bir yapı ürünleridir.

Kaliteli ve Titiz Saten Alçı

Profesyonel saten alçı inşaat yapılarında kaba sıvalar olarak da adlandırılmaktadır. Yapıların son işlemlerinden önce uygulanmaktadır. Boyaların yapılacağı alanlarda oluşan kusurların giderilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Kullanım aşamaları sırasında dikkat edilmesi gereken birçok farklı nokta vardır. İlki karışım oranı hazırlanırken doğru karışım yoğunluğunun elde edilmesidir. Alçı karışımlarının en önemli özellikleri çok hızlı donmalarıdır. Hazırlanan karışımların karıştırılma süreleri de donma faktörü üzerinde etkili olmaktadır. Çok uzun süre boyunca karıştırılma işlemi yapılmamalıdır.

Saten alçı hizmeti firmamız tarafından güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Hızlı zaman aralıklarında ve kaliteli ürünler kullanılarak değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Saten alçıların pürüzsüz olmaları gerekir. İçerisinde toz ve topak halinde madde kalmamasına dikkat edilmelidir.  Saten alçıların karıştırıldığı harç malzemelerinin içerisin her harç karma işleminden önce mutlaka temizlenmelidir. Saten alçıların kullanım aşamalarında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de raspalama işlemidir. Alçıların kullanılacakları alanların pürüzsüz olması gerekmektedir. Aynı durum raspalama yapılacak yüzeylerin de pürüzsüz olması gerekir. Raspalama işlemleri spatula yardımı ile olmaktadır. Spatula yardımı ile yapılan bu işlemlerde her türlü mastar izleri de yok edilmektedir. Saten alçıların yapılacakları yüzeylerin nemli ve ıslak olması gerekmektedir.  Kuru ve ıslatılmayan yüzeylerde kullanılan alçılar hemen kuruyarak yıpranmaktadır.

Doğru Saten Alçı Çözümleri

Saten alçı yapım aşaması uzun süreli kullanımı açısından iyi bir şekilde yapılmalıdır. Uygulanacak alanların nemli olmasına, karışımın yoğunluğunun oranına ve uygulanacak yüzeylerdeki pürüzlerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. İnşaat ürünleri arasında iç ve dış mekanların tamamında kullanılmaktadır. Tavan yüzeylerinde de kullanılan saten alçıların fiyatları her bütçeye uygun bir aralık izlemektedir. Yapılan saten alçıların uygulanacakları alanlarda uzun süreli kalması için malalama işlemi de yapılmalıdır. Bu işlem aynı yönlere bakacak şekilde yapılması gerekmektedir. Yukarıdan aşağı olacak şekilde malalama işleminin uygulandıkları alanlara saten alçılar aynı yönlere bakacak şekilde sürülme işlemleri yapılmalıdır. Bir yüzey üzerinde yer alan her türlü boşluk, kırılma ve pürüzlü durumlar saten alçıların hızlı bir şekilde bozulmasına neden olmaktadır. Alçılama işlemi yapılmadan önce hasarlı ve pürüzlü olan yüzeylerin pürüzsüz hale getirilmesi gerekmektedir. 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ