Parke Döşeme

Parke Döşeme

Parke Döşeme

Parke döşeme yer kaplamaları olarak adlandırılmaktadır. Yerlerin zeminlerine parke kaplama işlemleri günümüzde en sık tercih edilen ürünlerden ve yapılardan bir tanesi olmuştur. Zemin üzerinde oluşan hasarların giderilmesi ve zemine yeni bir görünüm kazandırması açısından parkeler sıklıkla tercih edilmektedir. Evlerin dekorasyonlarında büyük öneme sahip ürünlerden biridir. Parkelerin farklı desenlerde ve renklerde olan birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Farklı formalardaki alanlara farklı şekillerde döşenen parkeler evlere güzel bir görünüm kazandırması açısından da kullanılmaktadır. Son dönemlerde yapılan yeni yapılar içerisinde parke kullanım oranı artmıştır. Eski ve yeni yapılarda çoğunlukla zemin kaplamalarında parke kullanılmaktadır.

Yüksek Kalitede Parke Döşemenin Önemi

Parke döşeme hizmeti almak isteyen kişiler firmamızdan gerekli yardımları alabilmektedir. Ev dekorasyonlarında açık tonlu parke seçimi ön planda tutulmuştur. Açık renkli parkeler evlere ferah ve aydınlık bir görünüm kazandırmaktadır. Kar formuna sahip bir alan içerisinde zemine parke döşeme işleminde parkelerin yönleri genellikle güneş ışınlarına dik olacak şekilde yerleştirilmektedir. Işınların doğru açılarla yansımasında ve aydınlık bir görünüm kazanmasında bu yöntem tercih edilmektedir. Dikdörtgen formlu alanlarda ise yere döşenecek olan parkeler güneş ışınlarına paralel olacak şekilde döşenmektedir. Parkelerin zemine yerleştirilmesi aşamasında güneş ışınlarının geliş açıları da hesaplanmaktadır.

Parke döşeme yaptırmak evlerde yenileme işlemleri sırasında ilk değiştirilen alanlar içerisine girmektedir. Parkeler doğal malzemelerden yapılarak kullanılmaktadır. Yoğun bir kullanım alanına sahiptir. Farklı alanlarda farklı renkler ile kullanımı oldukça yaygındır. Parkelerin günümüzde yaygın olarak kullanılan birçok çeşidi vardır. Laminat parke ve lamine parke olarak adlandırılan iki farklı çeşidi de yer kaplamalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Parkeler yerlere döşenmeden önce yer altında oluşan sertliği önlemek amacıyla altına plastik şilte yerleştirilmektedir. Duvar kenarlarında görünüm ve dekorasyon açısından iyi bir sunum sergilemesi için süpürgelikler konulmaktadır.

Parke Döşeme Fiyatları

Parke döşemesi ekonomik maliyetlere sahip ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Her bütçeye uygun yer kaplama ürünleri bulunmaktadır. Firmamızda yer zemin döşeme işlemleri güvenilir bir şekilde yapılır. Herkesin bütçesine uygun bir fiyat aralığına sahip parkeler ve döşeme hizmetleri firmamız tarafından alınabilir.

Parkelerin döşenecekleri alanların sıcaklıklarının en az 15 derece olması gerekmektedir. Yapıştırma ürünlerini iyi bir şekilde zemin ile temas etmesi ve uzun süreler kullanılması için oda sıcaklıklarının da ayarlanması gerekmektedir. Parkeler son dönemlerin en yaygın kullanım alanlarına sahip yapı malzemeleridir. Her alan içerisinde kullanımı mümkündür. Yer ve zemin döşemelerinde parkelerin yerleştirileceği alanların büyüklük ve metrekareleri de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Yer döşemelerinde kullanılan kaplama malzemeleri arasında uygun bütçeler ile her renk ve modelden parke bulunmaktadır. Yer ve zemin içerisinden gelecek olan soğuk ve sıcak hava dengesinin ayarlanmasında da parke tercih edilmektedir. 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ