Mantolama

Mantolama

Mantolama

Mantolama, bina dış yüzeylerine yapılan işlemlerdir. Isı ve ses yalıtımı için kullanılmaktadır. Dış ortamlarda oluşan farklı hava dalgalanmalarının önüne geçilmesi için yapılması gerekli bir işlemdir. Bina dışında kullanılan mantolamanın birçok faydası bulunaktadır. Isı yalıtımının yanında nem ve rutubet gibi faktörlerden de binayı ve daireleri korumaktadır. Eski binaların çoğunda mantolamanın yeniden yapıldığı görülmektedir. Uzun yıllar dayanma özellikleri vardır. Dış yüzeylerin sıcaklık ve ısıdan en az düzeyde etkilenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda binanın iç ısısının korunmasında oldukça etkili bir yöntemdir.

Mantolamanın Faydaları Nelerdir?

Mantolama yaptırmak hem yeni hem de eski binalarda kullanılan bir işlemdir. Binanın dış yüzeyinin her türlü hava şartlarından korunmasını sağlamaktadır. İç mekan ısısının sabit kalarak kış aylarında tasarruf edilmesine de yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında aşırı ısının gelmesini önlemektedir. Kış aylarında ise ısı kayıplarının önüne geçmektedir.  Bina dış cephesinde oluşan her türlü çatlak ve bozulmaların engellenmesini sağlamaktadır. Bina dış yüzeyini koruma özelliğine sahiptir. Binanın ömrünü her türlü dış etkenlerden koruyarak uzatmaktadır.  İç mekanlar içerisinde yakıt konusunda da büyük tasarruf sağlayarak kişi gelirine katkı sağlamaktadır.

Mantolama hizmeti firmamız tarafından verilmektedir. Bina dış cephesinin ısı yalıtımlarına karşı korunmasına yardımcı olacak en kaliteli ürünler kullanılmaktadır. Kullanılan ısı yalıtım malzemeleri alevden ve ısıdan etkilenmemektedir. Uzun dönemler boyunca güvenli bir şekilde kullanım imkanını sağlamaktadır. Binaların iç alanlarında oluşan terleme ve küflerin oluşmasını engelleyerek iç mekanların korunmasını sağlamaktadır. Mantolamada kullanılacak malzemelerin kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Sudan, ısıdan, yüksek sıcaklık ve soğuktan etkilenmemesi gerekmektedir. Basınç ve çekme özellikleri son derece yüksek olmalıdır. Kokusuz ve ısı yalıtım özelliği uzun süreli olmalıdır. Bina iç ve dış yüzeylerini her türlü ısı kaybından korumalıdır.

Mantolamada Kullanılan Bileşenler ve Mantolamanın Önemi

Isı yalıtımı her binada olması gereken ısı giriş ve çıkışlarını dengeleyen malzemelerden yapılan ürünlerdir. Binaların dış yüzeylerinde ustalar tarafından yapılmaktadır. Eski ve yaşı olan binalarda iç mekanların sıcaklıklarının korunmasında büyük öneme sahiptir. Ekonomik açıdan da uygun maliyetlerle yapılan ürünler kullanılmaktadır. İçerisinde ısı yalıtım levhaları, yapıştırıcı özel harçlar, sıvalar, köşe profilleri yer almaktadır. Çok çeşitli bileşenlerden oluşan uzun ömürlü bir yapı malzemesidir. Yeni binaların dış cephesinde de kullanılmaktadır.

Mantolama kendi içerisinde farklı 7 aşamadan oluşmaktadır. Enerji verimliliğin korunmasında öne çıkan bir unsurdur. Yakıt tasarrufu sağlayarak birikim yapılmasını sağlar. Isı geçişlerinin dengeli olarak yapılmasında ısı yalıtımları sıklıkla kullanılmaktadır. Markamız bünyesin ısı yalıtımları konusunda her türlü hizmet verilmektedir. Uygun bütçe aralıkları ile bina dış yüzeylerinin sert mevsim şartları altında etkilenmemesi amaçlanmaktadır. Bina yalıtımları ile ilgili gerekli olan tüm bilgileri iletişim adreslerimizi kullanılarak öğrenebilirsiniz. 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ