Fayans Döşeme

Fayans Döşeme

Fayans Döşeme

Fayans döşeme duvar kaplamalarına verilen adlardır. Seramik ve porselen karo olarak da tanımlanmaktadır. Toprakların bazı karışımlar kullanılarak pişirilmesi sonucu fayanslar elde edilmektedir. Duvarlarda sık olarak kullanılmaktadır. Banyolarda, mutfaklarda çok kullanılan bir yöntemdir. İçeriğinde kil, kaolin, fayans ve kalker gibi çeşitli madenler kullanılarak fayans oluşmaktadır. Hammadde olarak hazırlanan fayans çamuru pişirilme işleminin ardından fayans döşemeleri olarak kullanılmaktadır. Evlerin ve yapıların iç mekanlarının düzenlenmesinde ve değiştirilmesi işlemlerinde kullanılmaktadır. Duvarlarda çoğunlukla kullanılan bir yapı malzemesidir.

Fayans Döşeme Özellikleri Nelerdir?

Kolay fayans döşeme yapılar içerisinde kullanılan fayansların hızlı bir şekilde yapımı ile gerçekleşmektedir. Fayansların kullanılacağı alanların büyüklük oranları da fayans döşemesinin süresini belirlemektedir. İnşaat firmaları ile anlaşarak ev sahipleri döşetmek istedikleri fayansları kendi zevklerine göre seçerek de düzenleme yapabilir. Genellikle evlerin iç mekanları arasında kullanılmaktadır. Farklı renklerde ve desenlerde çok sayıda fayans çeşidi bulunmaktadır. Her bütçeye uygun bir fayanslar vardır.

Fayans döşeme hizmeti almak isteyen kişiler firmamız ile irtibata geçebilir. Firmamız tarafından verilen hizmetler müşterilerin istekleri doğrultusunda da değişmektedir. Fayanslar döşendikleri alanlarda suları hapsetme ve emme özelliklerine sahip olarak kullanılan bir yapı malzemesidir. Banyolarda ve mutfaklarda çok sık kullanılmaktadır. Fayans ile ilgili her türlü hizmet firmamız tarafından verilmektedir. İşinde uzman olan ustalar ile çalışılmaktadır. İstenilen her hizmet belirli süreler içerisinde hızlı ve güvenli bir şekilde teslim yapılmakta ve teslim edilmektedir. Fayanslar yük konulan alanlarda tercih edilmemektedir. Daha çok banyo ve mutfak alanlarında suyun kullanıldığı alalarda tercih edilmektedir.  Hafif malzemelerden oluşan bir yapıdır. Ancak büyük bir geçirgenlik özelliğine sahiptir. Duvarlara yapılan fayanslar döşeme işlemleri ile duvarların sudan etkilenmemesini sağlamaktadır. Nem ve rutubetin oluşmasını da engelleme özelliğine sahiptir.

Fayans Döşemeciliği Nasıl Yapılmaktadır?

Fayans döşemeciliği işini bilen ustalar tarafından hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Çok uzun sürmeyen süreçlerde yapılır. İnşaat firmamız tarafından da fayans döşeme hizmetleri yapılmaktadır. Fayansların kullanılmadığı alanlarda mevcuttur. İnsanların sürekli olarak kullandıkları yer döşemelerinde, teraslarda, balkonlarda, sürekli yük taşınan alanlarda kullanılmamaktadır. Fayanslar yüklere maruz bırakıldığında kırılmaktadır. Bu nedenle daha çok duvarlarda kullanılmaktadır. Suların duvar içerisi ile temasını önlemek konusunda büyük oranda yardımcı olan bir malzemedir. Geçirgen bir yapısı olan bir üründür. Duvarlarda farklı renklerde fayanslarda kullanılmaktadır.

Fayans döşeme hizmetleri için firmamız tercih edilebilir. Güvenilir ve hızlı teslim konularında markamızla iletişime geçebilirsiniz. Müşterilerin en iyi hizmeti almaları için işinde en iyi ustalarla çalışarak her türlü iç ve dış mekan hizmetleri verilmektedir. Fayans konularında da gerekli destek sağlanmaktadır. Evlerin iç mekanlarının düzenlenmesinde ve tadilat işlemlerinde firmamız müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak hizmet vermeye devam etmektedir. 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ