Emlak Ofis

Emlak Ofis

Şap

Şap inşaat yapılarında kullanılan bir terimdir. Zemin yüzeylerinde kullanılmaktadır.  İnce bir beton tabakası şeklinde zemine dökülme işlemi yapılmaktadır. Çimento ve agrega karışımları bir araya getirilerek oluşturulmaktadır. Basit ve hızlı yapılan bir işlemdir. Basit ve hızlı yapılan bir işlemdir. Bu işlemlerden sonra zeminlerin belirli süreyle kurulmaya bırakılması gerekmektedir. Şaplar zeminlerde çok amaçlı kullanılmaktadır. Bağlayıcı altlıklar olarak da kullanımı yaygındır. İnşaat yapılarında zemin yüzeylerde ince bir beton şeklinde şaplama işlemi kullanılmaktadır.

Şap Özellikleri Nelerdir?

Profesyonel şap hizmeti veren firmamız hakkında bilgi ve sorularınız için firmamız iletişim bilgilerini kullanarak arayabilirsiniz. Şaplar, bir inşaat yapısının olması zorunlu olan ürünleridir. Zemin beton yüzeylere şap atma işlemleri uygulanmaktadır. Kuruyan, çatlayan, yıpranan ve hasar olan zeminlerde bu işlemler ile yüzeyler ince bir beton tabakası ile kaplanarak pürüzsüz bir hale gelmektedir. Kullanılan alanların yüzeylerinin özelliklerine göre uygulanmaktadır.

Şap uygulaması yapının ve zeminin büyüklüğüne göre uygulanmalıdır. Yer zeminlerine uygulanarak zeminlerin izolasyon işlemlerinin yapılmasında ve zeminlerin dekorasyon işlemlerinde kullanımı yaygındır. Farklı birçok amaç içerisinde kullanılmaktadır. Zemin düzeltme, estetik bir görünüm içerisinde zeminin yer alması ve her türlü zeminler üzerinde yapılacak işlemler için yer zeminlerinin hazırlanma işlemleri öncesinde ve sonrasında kullanılmaktadır. Maliyet açısından ekonomik ürünlerdir. Bütçe fiyat aralıklarına göre belirlenmektedir. İnşaat terimi olarak kullanılan şap atmak ibaresi zemin yüzeylerinin kaplama işlemleri olarak da adlandırılabilir. Zemin kaplama işlemleri ile yüzeylerin uzun süre dayanmaları amacıyla da şaplar kullanılmaktadır. Her bina ve yapı içerisinde kullanımı olması gereken bir üründür. Çimento ile farklılıklar göstermektedir. Çimentolar hidrolik bağlayıcı özellikleri içerisinde yer alan ve doğal kalker ile kil taşlarının çok yüksek ısılarda ısıtılma işlemlerinin sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bina iç ve dış mekanlarında kullanılmaktadır. Şaplar se yer zeminlerinde sık olarak kullanımı görülen bir yapı malzemesidir. Zeminlerde oluşan her türlü hasarın giderilmesinde ve güzel bir görünüme kavuşmasında etkilidir.

Şap Neden Kullanılmalıdır?

Kolay şap hızlı yapılan ve hazırlanan bir işlemdir. Şapların dökülecekleri zeminlerin önceden temizlenmesi gerekmektedir.  Dökülecek zeminler üzerinde istenilen bir yüzeyin oluşturulması için şapların kullanım oranları belirlenmelidir. Çok kalın ve çok ince dökümü yapılmamaktadır. Zemin kaplama olarak da tanımlanan bu işlemlerin maliyetleri ekonomik ve orta bütçeli ailelere hitap edecek düzeydedir. Şap ile ilgili hizmetler firmamız tarafından güvenli bir ortam oluşturularak verilmektedir. Hizmet almak istene müşterilerimiz iletişime geçebilirler.

Şap hizmeti kullanım alanlarına ve yapılarına göre fiyat aralıkları belirlenmektedir. Şaplar son yüzey kaplaması işleminden önce bir zemin oluşturmak için kullanılmaktadır. Yüzey üzerinde her türlü hasarın ve yıpranmaların önlenmesinde de etkilidir. Kaliteli bir zemin kaplama işlemi uzun ömürlü ürünlerin kullanımı ile gerçekleşmektedir. Şaplar içerisinde renklendirici maddeler ve katkı maddeleri bulunmaktadır. 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ