Çatı Yapım ve Tadilat

Çatı Yapım ve Tadilat

Çatı Yapım ve Tadilat

Çatı yapım ve tadilat işlemleri çoğunlukla bina dış yalıtımının yeniden yapılması durumlarında yapılan işlemlerdir. Çatı içerisinde ve üzerinde oluşan hasarlarda tadilat ve tamirat işlemlerinin yapılmasına neden olunacaktır. Çatı tamiratı fiyatları binanın büyüklüğüne ve çatının hasarına göre belirlenmektedir. Çatılarda oluşan büyük çaplı hasarlar maddi açıdan da yüksek fiyatlara neden olabilmektedir. Çatı yapım aşamaları içerisinde çatı izolasyon sisteminin yeniden kurulması da vardır. Çatı yenilemesi ve tadilatı işlemlerinden önce yapılması gereken birkaç etken vardır. Bazı durumlarda çatı yenilemesi ve tamiratı yeterli olmamaktadır. Çok büyük hasarlı durumlarda çatıların sökülüp yeniden onarılması ve kurulması gerekmektedir.

Çatı Yapımı ve Tadilatı Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Uzman çatı yapım ve tadilat işlemleri bilirkişiler ve ustalar tarafından doğru bir yöntem kullanılarak yapılmalıdır. Birçok farklı etken çatıların hasar almasına neden olmaktadır. Kötü hava şartları, hortumlar, rüzgarlar ve dış etkenler çatı yalıtımının yeniden yapılmasına neden olur. Bu tür durumlarda çatıda oluşan hasarların boyutlarının tespit edilmesi ve gerekli maliyetlerin hesaplanması gerekmektedir. En ince detayına kadar çatı izolasyon, tadilat ve tamirat işlemleri yeniden düzenlenmelidir.

Çatılar binaların en üst kısımlarını oluşturmaktadır. Binaları dış etkenlerden ve hava şartlarından koruyan yapılardır. Çatı tadilatı her bina içerisinde mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Ömrünü tamamlayan ve birçok hasar alan çatılar yeniden yapılmalıdır. Onarımı mümkün olmayan çatıların yeniden düzenlemesi ve kurumunun yapılması gerekmektedir. Eskiyen ve yıpranan yapılarda binaların en üst kısımları olan çatılar büyük zararlar görebilmektedir. Bu tür zararların önlenmesi için çatıların yapımlarında kaliteli malzemeler kullanılarak uzun ömürlü olmaları sağlanmalıdır.

Çatı Yapımı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Çatı yapımı sırasında dikkat edilecek birkaç nokta vardır. Çatı izolasyonunun yapılacağı alanın büyüklüğü, baca tamiratı ve tadilatı, su yalıtım örtüsü, çatı diplerinin onarım işlemleri gibi hususlara dikkat edilmelidir. Bacalarda oluşan hasarlarda çatı tamiratı sırasında sorun yaşatabilmektedir. Eski binalarda çatılarda oluşan hasarların verdiği zararlarda büyük olmaktadır. Kullanılan malzemelerin CE standartlarına uygun olması gerekmektedir. Kaliteli ve ekonomik olan ürünlerin tercihi de önemlidir. Çatı yapımları esnasında çalışacak olan kişilerin her türlü koruyucu ekipmanlarının olması gerekmektedir. Çatı yapımı uzun sürebilmektedir.

Çalışacak olan kişi sayısı ve çatının büyüklüğü de yapım aşamalarının tamamlanmasında etkili olmaktadır. Çayı yenilemeleri sırasında kullanılacak olan tüm malzemelerin standartlara ve kurallara uygun olarak üretilmesi ve kullanılması gerekmektedir. Her türlü kullanılacak olan kaplama ve yalıtım malzemelerinin belirlenen projelere uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Çatı izolasyonları tadilat sırasında tamamlanmalıdır. Çatı tamirat ve tadilatları riskli ve kolay hasar alabilen alanın düzenlenmesinde ve yeniden yapılandırılmasında kullanılan bir işlemdir.

 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ