Alçıpan

Alçıpan

Alçıpan

Alçıpan özel olarak üretilen düzgün bir yüzeye sahip yapı malzemeleridir. Boyutları özel olarak yapılmaktadır. Oluşum şekli iki yüzeyleri de kartondan yapılmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde kullanılmaktadır. Alçı levhalar olarak adlandırılan ürünlerin katkı maddeleri eklenebilme özellikleri vardır. Oldukça esnek ve pratik bir yapıya sahiptir. İçeriğinde bulunan PH değeri insan vücut yapısına en yakın ürünlerden bir tanesi olma özelliğindedir. Alçıpanlar bakterilerin üremelerine izin vermemektedir. Sağlıklı ve kullanımı kolay ürünlerdir. Diğer yapı malzemelerine göre kolay temizlenebilmektedir. Pratik ve güvenli ürünler arasında yer almaktadır.


Alçıpan Özellikleri Nelerdir?

Alçıpan kullanımı binaların iç kısımlarında ve dairelerde kullanılmaktadır. Oldukça kullanışlı ve hafif yapılı ürünlerdir. Yapım aşamasında zamandan tasarruf sağlamaktadır. Çalışan insanların işçilikten tasarrufunu sağlar. Isı ve ses yalıtımı konusunda yüksek verimliliğe sahiptir. Ses geçirmeme özellikleri mevcuttur. Yüksek ısılara ve alevlere karşı dayanma özellikleri vardır. Alçıpanların iki kenarı vardır ve bu iki kenarlar kartonlarla kapanarak hafif bir görünüm kazandırmaktadır. Alçıpanların biten fazla çeşidi ve türü vardır. Türlerine göre suya dayanıklılık gösterebilmektedir. Isıya karlı duyarlı olarak üretilen çeşitleri de çok sık kullanılan ürünler arasındadır.


Alçıpan hizmeti almak isteyen müşteriler telefon ve iletişim adreslerinden firmamız ile iletişime gönül rahatlığı ile geçebilirler. Alçıpan çeşitleri arasında küf, nem, rutubet karşı dayanıklı olan çeşidi de bulunmaktadır. Yangınlardan en az derece ile etkilenen modelleri de vardır. Alçıpanlar betonarme yapılarda sık olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda prefabrike yapıların inşası sırasında da kullanımı yaygındır. Binaların iç kısımlarında dekorasyon amaçlı kullanan alçıpanlar da vardır. Yapıların bir kısmında  korkuluk bir kısmında ise tasarım amaçlı kullanılmaktadır. Duvarlarda ve tavanlarda da kullanımı oldukça yaygındır. Bazı tamamlanmayan yapılarda duvarlara yeni bir görünüm kazandırmak için ve duvar bölmesi şeklinde de alçı levhalar kullanılmaktadır.


Alçıpan Neden Tercih Edilmelidir?


Alçıpan yaptırmak için işin bilen kişilerden yardım alınması gerekmektedir. alçıpan kullanımı kolay ürünlerdir. Çok fazla yapıda kullanımı ile karşımıza çıkmaktadır. Alçı levhalar fiyatları açısından da herkesin bütçesine uygun fiyat aralıklarında yer almaktadır. Fiyatları bakımından oldukça ekonomik ürünlerdir. Neme, suya, küflere, yangınlara, soğuklarda karşı dayanıklıdır. Enerji tasarrufu sağlamaktadır. Ses yalıtımı özellikleri de mevcuttur. Yapılar içerisinde hijyen ve sağlıklı alanların oluşmasında etkilidir. Yapılarının ince olmaları sayesinde yapı içerisinde yer alan alanlardan verimlilik sağlamaktadır. Alçıpanların çok çeşitli olması kullanım koşulları ve saklama koşullarında değiştirmektir.


Bazı alçı levhaların saklama koşulları kuru ve rutubetsiz alanlarda olmalıdır. Alçı levhaların birbiri üstüne konulmamasına dikkat edilmelidir. Konulduğu zaman kurumamaları gerekmektedir. Açık ve kapalı alanlarda farklı koşullarda saklanmalıdır. Açık havada saklanacak bir alçıpanın üzerine naylon yada bir örtü konularak ısı ve su almalarının engellenmesi gerekir. Binalarda ve tamamlanmayan yapılarda kullanılan alçıpanlar kişi bütçesine uygun olarak yapılmaktadır. En çok kullanılan ve maliyeti düşük yapı malzemelerinden bir tanesidir.

 

Diğer Hizmetler

20 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ